Drewniane zabawki dla dzieci – dlaczego warto je kupić dziecku?

Jest coś wyjątkowo pocieszającego i czarującego w drewnianych zabawkach, nawet my, rodzice, wiemy o tym. Dzieci są szczególnie zachwycone swoją wszechstronną i ujmującą naturą, ponieważ mogą przeglądać i bawić się z nimi godzinami.

Trwałość i długowieczność

Spójrzmy prawdzie w oczy: dzieci nie są zbyt delikatne, jeśli chodzi o zabawę zabawkami. Chociaż plastik jest dość trwały, barwniki i naklejki używane w wielu plastikowych zabawkach często wyblakły lub podarły się. Z drugiej strony drewniane zabawki dla dzieci – Tania Książka są niezwykle trwałe i można je odnawiać lub malować, aby wyglądały jak nowe. To sprawia, że są przyjazne dla środowiska i mogą z nawiązką zrekompensować nieco wyższy koszt. Drewno nie pęka, nie pęka i może trwać długo. Z tego powodu drewniane zabawki mają długą żywotność i można je przekazać młodszemu rodzeństwu, krewnym lub przyjaciołom. W ten sposób z pewnością uzyskasz dobrą wartość i życie z tych doskonałych zabawek.

Zabawki drewniane są tańsze

Tak, dobrze to przeczytałeś. Chociaż początkowy koszt jest wyższy niż plastikowych zabawek, żywotność drewnianej zabawki jest znacznie większa niż plastikowej. Zamiast kupować tę samą plastikową zabawkę, ponieważ łatwo się psuje lub kupować nowe baterie, drewniana zabawka może przetrwać dziesiątki lat! Oznacza to, że możesz przekazywać zabawki i używać ich ponownie, oszczędzając na dłuższą metę pieniądze. Ponadto zabawki bez baterii i elementów elektrycznych są znacznie łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu. Podczas gdy koszt krótkofalowy jest większy, koszt długoterminowy pozwoli ci zaoszczędzić dużą część twojej kieszeni.

Ponadczasowy wygląd i styl

Dzieci uwielbiają doświadczać różnych ciężarów i tekstur. Plastik nie daje dziecku takich samych wrażeń i wrażeń sensorycznych jak drewniana zabawka. Pocieranie rękami dobrze wykonanego drewnianego przedmiotu wiąże się z pewnym wrażeniem, a dzieci wiedzą o tym lepiej niż ktokolwiek inny. Poza tym uczuciem jest ponadczasowy element, który drewniane zabawki dodają do pokoju. Ten nowoczesny wygląd i prostota dodają perfekcyjnego wystroju do każdego pomieszczenia.

Zabawki drewniane są bardziej ekologiczne, przyjazne dla środowiska i zdrowsze dla dzieci pod względem rozwojowym i fizycznym ze względu na wysoki poziom toksycznych chemikaliów występujących w produkcji zabawek plastikowych. Drewniane zabawki też nie są absurdalnie drogie, więc wszyscy na to możemy sobie pozwolić. Nie oznacza to, że wszystkie plastikowe zabawki są złe. Plastikowe zabawki mogą nadal mieć swoje miejsce w pudełku na zabawki; jednak przed zakupem dobrze jest ocenić zabawki pod kątem trwałości i wartości edukacyjnej.