Przewaga zabawek drewnianych nad zabawkami plastikowymi

Przy tak wielu różnych zabawkach do wyboru, jako rodzice jesteśmy przytłoczeni, gdy próbujemy zdecydować, co kupić dla naszych dzieci. Idealnie byłoby, gdyby zabawka była bezpieczna, niedroga i trwała, nie wspominając już o roli w rozwijaniu umiejętności umysłowych i fizycznych. Podczas gdy zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html) plastikowe są różnorodne i łatwo dostępne, często pomija się zabawki drewniane. W rzeczywistości mają wiele zalet i można je łatwo porównać do jasnych, interaktywnych plastikowych zabawek. Oto sześć powodów, dla których warto wybrać zabawki drewniane!

Zachęcają do pomysłowej zabawy

Jedną z głównych zalet drewnianych zabawek jest to, że wymagają od dziecka użycia własnej wyobraźni do zabawy. Zabawa na początkowych etapach dziecka jest kluczowa dla jego rozwoju i wzrostu. W dzisiejszych czasach istnieje nieskończona liczba zabawek do wyboru, które mogą wchodzić w interakcje z dzieckiem. Jednak badania pokazują, że wyobraźnia jest KLUCZOWA dla zdolności poznawczych dziecka. Drewniane zabawki nie mają części elektronicznych ani poleceń głosowych, które instruują dziecko, co ma robić. W ten sposób pozwól dziecku wykorzystać swoje umiejętności rozumowania, które czynności uznają za stosowne. Odgrywanie ról i zabawa z wyobraźnią będą również stymulować różne rodzaje inteligencji, takie jak umiejętności emocjonalne, myślenie i umiejętności społeczne. Niektóre klasyczne drewniane zabawki, takie jak puzzle i klocki, pomagają dzieciom w liczeniu, zdolnościach motorycznych i rozwiązywaniu problemów.

Przyjazne dla środowiska

Chcesz odegrać swoją rolę w ochronie naszego środowiska? Ogólnie rzecz biorąc, zabawki drewniane są bardziej przyjazne dla środowiska niż plastik ze względu na ich biodegradowalny charakter i możliwość recyklingu. Zamiast zapełniać wysypiska produktami wytworzonymi przez człowieka, możesz kupić swojemu dziecku zabawki, które oddadzą środowisko. Za każdym razem, gdy dajesz swojemu dziecku drewnianą zabawkę, odgrywasz swoją rolę w ratowaniu naszej planety iw rezultacie przekazujesz te wartości swojemu dziecku. Jako produkt ekologiczny, odnawialny i pozyskiwany w sposób zrównoważony, drewniane zabawki są oczywiście o wiele bardziej przyjazną dla środowiska opcją niż plastik.

Są bezpieczne

Podstawową troską matki o dziecko jest bezpieczeństwo. Drewno jest rzeczywiście bezpieczniejszą alternatywą dla plastiku lub metalu, ponieważ dzieci mają tendencję do wkładania wszystkiego do ust. Szkoda, że plastikowe zabawki, zwłaszcza te niedrogie, mogą łatwo pęknąć, pozostawiając ostre krawędzie i małe części, które mogą spowodować uszkodzenie dziecko. Dlatego jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka za każdym razem, gdy bawi się swoimi zabawkami, lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie podarowanie mu wysokiej jakości drewnianych zabawek. Drewno, w porównaniu z wytrzymałością, stwarza w ten sposób mniejsze ryzyko. Drewniane zabawki są nie tylko bezpieczniejsze, ale także korzystnie wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie Twojego dziecka.