Zarabianie przez internet – czyli kasa z sieci

Blog4cash.pl – eksperymentalny blog o zarabianiu przez internet

Konfiguracja WordPress w Compareyourself.pl – Ustawienia

konfiguracja wordpress ustawienia

Zakładka ” Ustawienia ” jest dość mocno rozbudowana i podzielona na cztery podstawowe działy. Skonfigurujemy tu między innymi podstawowe informacje o naszym blogu, zdefiniujemy sposób wyświetlania naszych artykułów oraz sposoby komentowania. Większość ustawień można zmienić indywidualnie dla każdego wpisu lub strony.

 
Wordpress – ustawienia ogólne

Tytuł witryny – element opisujący w kilku słowach tematykę waszego bloga, ma spore znaczenie dla wyszukiwarek.

Opis – rozwinięcie Tytułu witryny. Można wpisać więcej informacji o tematyce bloga.

Adres WordPressa (URL), Adres witryny (URL) – na ten element nie mamy wpływu i lepiej nie kombinować.

Adres e-mail – skrzynka do obsługi bloga

Członkostwo – Rejestracja użytkowników umożliwia czytającym pisanie komentarzy bez wpisywania adresu email i tyle w naszym przypadku więcej zalet nie ma.

Domyślna rola nowych użytkowników – pozostawiamy subskrybent

 
Wordpress – ustawienia pisanie

Formatowanie:

 • konwertuj emotikony… – zmienia zapis tekstowy na emotikony. Tabelka standardowych skrótów obok, jeśli skrót się nie zmienia trzeba wpisać dłuższą wersje „full text”. Między ostatnim znakiem a ikoną musi być odstęp ( spacja).
 • niech WordPress automatycznie … – dla mnie wyjątkowo irytująca rzecz . Jeśli włączycie tę opcje  automatycznie będą dodawane lub usuwane znaczniki HTML podczas tworzenia wpisu. Po kilku próbach napisania czegokolwiek można wpaść w depresje i zakończyć przygodę z blogiem.

Domyślna kategoria wpisów – w ustawieniach ogólnych warto pozostawić bez zmian. Dla każdego wpisu możemy to zmienić.

Domyślny format wpisu – pozostawiamy ” zwykły wpis „

Domyślna kategoria odnośników – w tym momencie pozostawiamy bez zmian. Więcej o odnośnikach tutaj : WordPress – Media, Odnośniki, Komentarze

Publikacja przez e-mail – nie bardzo wiem do czego można wykorzystać tę opcje. Żeby opublikować wpis trzeba mieć dostęp do internetu, a mając dostęp łatwiej się zalogować do swojego panelu administracyjnego.

Usługi aktualizacji – Służy do przyspieszenia indeksowania ostatnio dodanego wpisu przez wyszukiwarki . Chodzi o tak zwane pingi, nie będę się rozwodził jak to działa bo nikomu do szczęścia taka wiedza nie jest potrzebna. Standardowo znajdziecie tu jeden link, jednak można dodać ich dużo więcej. Na oficjalnej stronie wsparcia WordPress znajduje się lista którą wystarczy skopiować i wkleić do tego okna.

Lista lików z oficjalnej strony WordPressa
http://rpc.pingomatic.com http://rpc.twingly.com http://api.feedster.com/ping http://api.moreover.com/RPC2 http://api.moreover.com/ping http://www.blogdigger.com/RPC2 http://www.blogshares.com/rpc.php http://www.blogsnow.com/ping http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi http://bulkfeeds.net/rpc http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php http://ping.blo.gs/ http://ping.feedburner.com http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php http://ping.weblogalot.com/rpc.php http://rpc.blogrolling.com/pinger/ http://rpc.technorati.com/rpc/ping http://rpc.weblogs.com/RPC2 http://www.feedsubmitter.com http://blo.gs/ping.php http://www.pingerati.net http://www.pingmyblog.com http://geourl.org/ping http://ipings.com http://www.weblogalot.com/ping
Lista lików z innych zródeł
http://blo.gs/ping.php http://www.pingerati.net http://www.pingmyblog.com http://geourl.org/ping http://ipings.com http://www.weblogalot.com/ping http://blogsearch.google.com/ping/RPC2 http://api.my.yahoo.com/RPC2 http://api.my.yahoo.com/rss/pinhttp://bblog.com/ping.php http://blog.goo.ne.jp/XMLRPC http://blogdb.jp/xmlrpc http://blogmatcher.com/u.php http://bulkfeeds.net/rpc http://coreblog.org/ping/ http://mod-pubsub.org/kn_apps/blogchatt http://www.lasermemory.com/lsrpc/ http://ping.amagle.com/ http://ping.bitacoras.com http://ping.blo.gs/ http://ping.bloggers.jp/rpc/http://ping.cocolog-nifty.com/xmlrpc http://ping.blogmura.jp/rpc/ http://ping.feedburner.com http://ping.myblog.jp http://ping.rootblog.com/rpc.php http://ping.weblogs.se/ http://pingoat.com/goat/RPC2 http://rcs.datashed.net/RPC2/ http://rpc.blogbuzzmachine.com/RPC2 http://rpc.icerocket.com:10080/ http://rpc.newsgator.com/ http://rpc.technorati.com/rpc/ping http://rpc.weblogs.com/RPC2 http://topicexchange.com/RPC2 http://trackback.bakeinu.jp/bakeping.php http://www.a2b.cc/setloc/bp.a2b http://www.blogoole.com/ping/ http://www.blogoon.net/ping/ http://www.blogpeople.net/servlet/weblogUpdates http://www.blogroots.com/tb_populi.blog?id=1 http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi http://www.mod-pubsub.org/kn_apps/blogchatter/ping.php http://www.popdex.com/addsite.php http://www.snipsnap.org/RPC2 http://www.weblogues.com/RPC/ http://xmlrpc.blogg.de http://xping.pubsub.com/ping/

List z linkami można znaleźć w sieci bardzo dużo. Warto wspomnieć że na każdym forum które przeglądałem magicy od pozycjonowania mieli bardzo podzielone zdania co do ich skuteczności, jednak żaden nie wspomniał o tym że mogą zaszkodzić. Ja dodałem wszystkie. 

 
Wordpress – ustawienia czytania

Strona główna wyświetla :

 • najnowsze wpisy – czyli klasyczny układ blogowy. Jeśli wybierzecie tę opcje po wpisaniu adresu waszej strony użytkownik zostanie przekierowany na stronę zawierającą najnowsze wpisy.
 • statyczną stronę – przykładem zastosowania tego rozwiązania jest mój blog. Po wpisaniu adresu www.blog4cash.pl odwiedzający trafia na stronę ” O projekcie ” a wszystkie wpisy znajdują się w innej zakładce. Jak utworzyć statyczną stronę główną opisałem tutaj : Konfiguracja WordPressa – Strony

Strony blogu wyświetlają maksymalnie…wpisów – Standardowo w WordPress ta opcja wyświetla określoną ilość wpisów na stronie głównej. Jednak czy zadziała zależ od szablonu.

Kanały nowości wyświetlają ostatnie…elementów – ilość wpisów wyświetlana w kanale RRS

W kanałach nowości wyświetlaj :

 • całą treść – w kanale RRS zostanie wyświetlona cała treść artykułu
 • wypisy – w kanale RSS zostanie wyświetlony tylko wstęp ( opcja zalecana )

Widoczność dla wyszukiwarek – do momentu pełnej konfiguracji warto pozostawić tę opcje włączoną. Po publikacji pierwszego wpisu koniecznie zezwól wyszukiwarkom na indeksowanie strony.

 
Wordpress – ustawienia dyskusja

Ustawienia dyskusji zostały całkiem przystępnie opisane, nie będę więc opisywał wszystkich opcji tylko te ciekawsze.

Domyślne ustawienia nowych artykułów :

 • Spróbuj powiadomić wszystkie blogi… – po publikacji artykułu w którym umieścicie link do innego bloga jego autor zostanie o tym powiadomiony. Może to być forma nawiązywania współpracy z innymi blogerami o podobnych zainteresowaniach i sposób na pozyskanie linków zwrotnych do naszego bloga. 
 • Zezwól innym blogom na powiadamianie… – Podobna sytuacja jak wyżej z tą różnicą że to nasz blog zostanie powiadomiony. Kiedy ktoś umieści link do waszego bloga dostaniecie powiadomienie w formie  komentarza.
 • Zezwól na komentowanie nowych artykułów – komentarze nadają sens prowadzeniu bloga więc warto je włączyć. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będziecie chcieli żeby ktoś miał możliwość skomentowania artykułu można zmienić tę opcje dla każdego wpisu indywidualnie.

 Nim komentarz pojawi się na blogu :

 • Komentarze muszą zostać zatwierdzone ręcznie – jeśli zaznaczycie tę opcje wszystkie komentarze będą musiały by zatwierdzone przez was osobiście bez względu jak skonfigurujecie inne ustawienia. Jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.
 • Inny komentarz tego samego autora musi… – ta opcja działa tylko na zarejestrowanych.

Moderacja komentarzy – jeśli komentarz będzie zawierał którekolwiek ze słów trafi do moderacji.

Czarna lista komentarzy – jeśli komentarz będzie zawierał którekolwiek ze słów trafi do spamu.

Wyświetlanie obrazków profilowych – czyli awatary przy komentarzach, opcja działa tylko w niektórych szablonach.

Najwyższa dozwolona kategoria – pozostawiamy najwyższą.

Domyślny obrazek profilowy – obrazek który zostanie przypisany każdemu komentującemu, nawet niezarejestrowanemu.

 
Powiązane wpisy :
 

Odpowiedz