Zarabianie przez internet – czyli kasa z sieci

Blog4cash.pl – eksperymentalny blog o zarabianiu przez internet

Konfiguracja WordPress w Compareyourself.pl – Kokpit

konfiguracja wordpressa compareyouself

Ta seria artykułów jest adresowana głównie do tych którzy planują lub już zdecydowali się skorzystać z oferty  Compareyorself.pl. Jak założyć darmowego bloga opisałem w tym artykule Darmowy blog na WordPress z własną domeną PL  . Jednak występuje kilka różnic pomiędzy typową instalacją WordPress, a tą która została nam udostępniona. W artykułach skupię się na naszej wersji jednak nie oznacza to że informacje umieszczone w postach będą bezużyteczne dla osób korzystających z WordPress na własnym serwerze.

 

Oferta ComperiaLead jest skierowana głównie dla początkujących blogerów i to dla nich przygotowałem ten zestaw poradników w sumie to bardziej instrukcja szybkiego startu niż poradniki.

Wordpressa – Kokpit

Dane do logowania oraz opis jak się zalogować znajdziecie w swoim panelu ComperiaLead w zakładce ” domena twojego bloga „. Po wpisaniu loginu i hasła pierwszą rzeczą jaką zobaczycie będzie strona główna panelu administracyjnego WordPress czyli tzw. kokpit. Jest to zestaw skrótów do najczęściej używanych funkcji, jednak na początku proponowałbym pominąć kokpit i zapoznać się z zakładkami dostępnymi w bocznym meni. Dzięki temu zyskacie świadomość gdzie zostaliście przekierowani i z jakich opcji można tam skorzystać. Strzałkami zaznaczyłem powiązania między między funkcjami kokpitu, a bocznym meni. 

W kokpicie znajdziecie również kilka tzw. spojlerów : 

Szybki szkic – odpowiednik żółtych karteczek. Przydatna sprawa jeśli macie pomysł na nowy temat.

Most Viwed Post – miniaturowe statystyki. Wyświetla ilość odwiedzin postów i stron. Od razu możemy skonfigurować ustawienia tak aby licznik nie zliczał naszych wejść na stronę. Jest to plugin do ustawień którego można się dostać tylko od frontu, czyli musimy wejść na np. stronę główną naszego bloga i kliknąć zaznaczoną ikonę.

pasek stanu front

 w tym momencie zostaniecie przekierowani do zaplecza i zobaczycie to co na rys. 1.

Count hits for these post types only – zaznacz opcje dla których plugin ma prowadzić zliczanie odwiedzin. 

Do not count hits for these user roles – zaznacz użytkowników których odwiedziny nie będą zliczane. My mamy uprawnienia jako „Editor”.

 


Aktywność
– ostatnio opublikowane wpisy i komentarze

W skrócie – zestawienie wszystkich wpisów, stron i komentarzy

Blog ComperiaLead – bieżące informacje dla wydawców o konkursach, zmianach regulaminów itp.

Aktywności dotyczące WordPressa – informacje o nowych wersjach WordPress, wprowadzonych zmianach itp.

Większość spojlerów jest dla nas bezużyteczna. Aby się ich pozbyć w prawym górnym rogu znajduje się zakładka ” opcje ekranu „ , po jej rozwinięciu wystarczy odznaczyć ” ptaszki „. Jeśli chcecie zmienić kolejność wyświetlania wystarczy złapać lewym przyciskiem myszy i przeciągnąć w inne miejsce.

WordPress – Menu główne

Wiele podobnych poradników rozpoczyna się od słów ” jak dodać pierwszy wpis na blogu „ jednak warto zacząć do skonfigurowania pozostałych opcji, a pisaniem artykułów zająć się na samym końcu.

Dlaczego tak ? Ponieważ praktycznie każdy element w ten czy inny sposób jest ze sobą powiązany a personalizacja na pewno ułatwi życie .

wordpress kokpit meni

Zaczniemy od ustawień zaznaczonych na czerwono i w kolejności opisanej na obrazku. Każdy z lików przekieruje was do krótkiego opisu danej zakładki.

  • Dodatki niestandardowe – w zależności od tematyki waszego bloga warto napisać do administratorów o dodatkowe rozszerzenia. Administratorzy nie stwarzają żadnych problemów z dodaniem nowych wtyczek.

  • Cookie Law Info – dodatek wyświetlający informacje o cooki na stronie, jest skonfigurowany przez administratora i niech tak zostanie

  • Comperia Konfiguracja – dodatek przeznaczony dla blogów o tematyce finansowej. Jest to zestaw stron przygotowany przez ComperiaLead umożliwiający zarabianie w systemie prowizyjnym  .

 
icon-infoAdministratorzy cały czas pracują nad udoskonaleniem Compareyourself.pl i wprowadzają mniej lub bardziej widoczne zmiany. Jeśli któryś z opisów przestał być aktualny proszę o kontakt.

Odpowiedz