Zarabianie przez internet – czyli kasa z sieci

Blog4cash.pl – eksperymentalny blog o zarabianiu przez internet

Konta bankowe i portfele internetowe

portfel-internetowy

Każdy kto planuje zarabiać przez internet powinien zadbać o zaplecze dla przyszłych dochodów. Ja chciałbym ograniczyć się tylko do możliwości jakie daje Polski internet jednak jeśli nadarzy się okazja zarobienia kilku $ warto mieć przygotowane miejsce gdzie można je ulokować. W wielu systemach nawet konta dewizowe mogą nie być akceptowane, a jeśli już się uda to opłaty bankowe za wymienne waluty na PLN zabiorą cały zysk. W tym momencie z pomocą przychodzą portfele internetowe które pozwalają zaoszczędzić kilka groszy.

 

Czym są portfele internetowe ?

Portfelem internetowym (portfel elektroniczny,e-portfel,system płatności, e-wallet) nazywamy specjalny rodzaj konta internetowego pozwalający dokonywać transakcji finansowych w skali światowej . Umożliwia też płacenie w sklepach internetowych, wymianę gotówki na kruszce lub wirtualne monety. W przeciwieństwie do kont bankowych portfele elektroniczne nie posiadają numeru, tu identyfikatorem użytkownika jest adres e-mail, a obsługa konta jest możliwa wyłącznie przez internet.

Jak wszystko również  portfele elektroniczne zostały wymyślone nie po to aby ułatwić ludziom życie mają generować zyski jednak prowizje w porównaniu do bankowych są kilka razy niższe.  Niektóre systemy oferują nawet karty z których można normalnie korzystać w życiu codziennym.

zalety

 • prowizje niższe niż w bankach
 • możliwość dokonywania opłat w wielu systemach
 • obsługa wielu walut
 • przelewy w kilka sekund w porywach do kilku minut
 • karty płatnicze

wady

 • bezpieczeństwo uzależnione skrzynki E-mail
 • limity przelewów
 • wstrzymywanie wypłat bez ostrzeżenia
 • wysokie prowizje za wypłaty w bankomatach
 • w razie bankructwa brak gwarancji zwrotu

Na rynku istnieje wiele takich systemów płatności jednak tylko kilka jest wartych polecenia.

Opłaty paypal-logo imgres payza-logo1 neteller_logo
Otwarcie konta darmowe darmowe darmowe darmowe
Prowadzenie konta darmowe darmowe darmowe darmowe
Zmiana waluty 1,9% 2,99% do 4,99% 2,5% 2,95% 
Utrzymanie karty Pre-Paid brak karty 10 euro/rok brak dla PLN brak dla PLN
Wypłata z portfela
Do banku w Polsce  1,9% do 2,9% + 0,80 PLN 2,95 euro 11 PLN 7,5 euro 
Z karty Pre-Paid brak karty 1,8 euro  brak dla PLN brak dla PLN 
Wpłata do portfela
Z konta bankowego darmowe darmowe darmowe darmowe
Od użytkownika darmowe darmowe darmowe darmowe
Opis rozszerzony  w przygotowaniu w przygotowaniu   w przygotowaniu  w przygotowaniu

Portfele elektroniczne będą przydatne, kiedy zajmę się zagranicznymi systemami zarabiania przez internet, wtedy powstaną dokładne opisy jak ich używać oraz aktualne tabele opłat i prowizji. Czy zarejestrujecie się teraz czy później zależy tylko od was jednak konto bankowe jest potrzebne od samego początku przygody z zarabianiem w domu.

Konto bankowe

Kont bankowych są dziesiątki, mnie interesowało tylko całkowicie darmowe. Wybrałem Raiffeisen Polbank – Wymarzone konto osobiste . Całkowity brak opłat przez cały okres korzystania z konta gwarantowany jest w regulaminie, wszystkie przelewy są bezpłatne, a w pakiecie otrzymacie również drugie konto oszczędnościowe i darmowe ubezpieczenie. Jedynym mankamentem jest opłata za kartę czyli 3 zł miesięcznie oczywiście z karty można  zrezygnować, jednak jeśli ją zamówicie wypłaty ze wszystkich bankomatach będą darmowe.  W razie potrzeby w ofercie Raiffeisen Polbanku znajdziecie również konta dewizowe.

 

Wymiana walut

Bardzo przydatne mogą się też okazać kantory internetowe. Chyba najciekawszą i najtańszą ofertę ma Walutomat. Sprzedawać i kupować można po aktualnym sugerowanym kursie lub ustalić własny. Prowizja pobierana przez Walutomat jest niewielka wynosi od 0,06% do 0,2 %. Dodatkowym atutem jest to że wszystkie transakcje posiadają zabezpieczenie finansowe.Jest też jeden spory minus, Walutomat ze względów bezpieczeństwa nie obsługuje przelewów z portfeli internetowych.

Walutomat opiera się na wymianie walut pomiędzy użytkownikami. Po rejestracji w systemie sami wystawiacie ofertę kupna/sprzedaży, a system wyszukuje dla was ofertę innego użytkownika spełniającą wymagania. 

walutomat jak to działa

Na dzień dzisiejszy portfele internetowe i kantory online można potraktować jako ciekawostki o których warto wiedzieć. Pewnego dnia się przydadzą ale nie dziś, natomiast już w tym momencie możecie zarobić pierwsze pieniądze. Jak pisałem wcześniej konto w banku jest elementem którego nie da się pominąć a najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie rachunku nie powiązanego z budżetem domowym.

comperialead zarabiaj przez internet

Rejestracja w systemie Compria Lead pozwoli wam na uzyskanie całkiem słusznej prowizji za założenie konta osobistego, oraz umożliwi zarabianie na wielu innych produktach i to bez posiadania własnej strony WWW. 

Na początek zarejestrujcie się w systemie Comperia Lead

Dostęp do poradników jak korzystać z sytemu oraz wsparcie techniczne otrzymacie po aktywacji ( max 48 godzin ).  Zostanie dla was utworzona strona twojnick.leadkredyt.pl i to właśnie za jej pośrednictwem załóż swoje nowe konto bankowe. Oczywiście możecie tam umieścić nie tylko oferty rachunków bankowych. Polecajcie stronę znajomym korzystajcie sami i zgarniajcie profity. Warto też pamiętać o możliwości założenia darmowego bloga z własną domeną pisałem o tym tutaj

 

2 komentarze

 1. 3 grudnia 2015 by grazynka1987

  Korzystałam z różnych serwisów wymiany walut w internecie, ale chyba najbardziej zadowolona byłam z ergokantor.pl. Niby różnice pomiędzy nimi są niewielkie – a na pewno w każdym przypadku bardziej opłaca się wymiana online niż w banku – ale na wspomnianej stronie najłatwiej mi się poruszało, najszybciej też dostałam przelew zwrotny

  • 7 grudnia 2015 by Blog4cash

   To tylko wpis informujący że takie cuda istnieją. Wiele osób się boi korzystać lub nie wie jak. Kiedy zajmę się dewizami powstaną opisy porównujące portfele internetowe i kantory online.

Odpowiedz