Zarabianie przez internet – czyli kasa z sieci

Blog4cash.pl – eksperymentalny blog o zarabianiu przez internet

Darmowy blog na WordPress z własną domeną PL

jak wybrać domene

Żeby realnie myśleć o zarabianiu w internecie konieczne będzie posiadanie strony www lub bloga. Najłatwiej byłoby zamówić coś w wyspecjalizowanej firmie jednak zgodnie z założeniami mojego projektu wszystko ma być darmowe więc takie rozwiązanie odpada. Co prawda istnieją serwisy oferujące darmowe blogi i strony, ja jednak postanowiłem sobie utrudnić nieco zadanie i zacząłem szukać zestawu – własna darmowa domena .PL + darmowy serwer. O ile z domeną za darmo nie ma problemu ( zawsze znajdzie się jakaś promocja za 0 zł ) o tyle z serwerem jest nieco gorzej.Przetestowałem sporo bezpłatnych ofert niestety żadna z nich nie sprawdziła się w 100%. Jedyną rozsądną opcją jest płatny hosting jednak jak pisałem wcześniej w moim projekcie nie przewiduje płacenia za cokolwiek.

I tu pojawia się coś takiego jak blogosfera Compareyourself.pl i daje mi wszystko to czego szukałem w jednym miejscu. Czyli sam wybieram domenę .PL no i oczywiście w zestawie jest stabilny serwer. Całość jest darmowa, co więcej korzystając z ich oferty można jeszcze zarobić.

 

Darmowy blog na WordPress w Compareyourself

 

baner compareyourselfCo takiego szczególnego jest w tej blogosferze ? W przeciwieństwie do znanych pewnie wszystkim bezpłatnych platform typu Blogspot czy WordPress.com sam wybierasz polską domenę odpowiadającą treści twojego bloga. Na swoim blogu możesz pisać na dowolny temat oczywiście zgodnie z regulaminem i Polskim prawem. Ciekawostką jest też to że można umieszczać płatne reklamy, nie musisz jednak szukać reklamodawców po rejestracji w systemie  dostajesz dostęp do kilkuset ofert . Następna i chyba najważniejsza sprawa to możliwość przejęcia domeny razem z plikami z serwera po 3 latach prowadzenia bloga. Otrzymasz również stronę internetową w subdomenie ” twojanazwa.leadcredyt.pl ” zobacz przykład klik jednak ze względu na na swoją specyfikę jest bezużyteczna. Może się jedynie przydać przy bezpośrednim polecaniu adresu np. znajomym.

Zastosowany system blogowy to WordPress czyli najpopularniejszy i najbardziej zalecany do prowadzenia własnego bloga. Po rejestracji otrzymasz jego ubogą wersje jednak jeśli potrzebujesz jakiś specyficznych dodatków administratorzy nie stwarzają żadnych problemów z ich doinstalowaniem, a jeśli nie do końca wiesz czego potrzebujesz doradzą. Wstępne ograniczenia wynikają z tego że każdy blog jest traktowany indywidualnie, a wasz opiekun pomoże dostosować go do własnych potrzeb. Jeśli z jakiegoś powodu zrezygnujecie z prowadzenia darmowego bloga nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami ale jeśli wasz blog będzie się rozwijał otrzymacie bonusik :

 

Dodatkowo dla osób zaawansowanych oddajemy do dyspozycji szereg motywów na licencji RocketTheme. Są to bardzo rozbudowane skórki, z których można stworzyć dowolną unikalną stronę internetową.Więcej na temat tych skórek dowiesz się z naszego newslettera. Tak więc, jeśli na razie nie czujesz się na siłach do obsługi tych skomplikowanych motywów, to za jakiś czas wspólnie się tego nauczymy.

źródło: http://blog.comperialead.pl/pierwsze-kroki-w-compare-yourself-praktyczny-poradnik/

 

Standardowe dostajesz o wyboru 12 autorskich skórek, jak widać dla aktywnych blogerów przewidziano komercyjne szablony. Wypada też wspomnieć o tym że za każdy opublikowany post otrzymujmy punkty które można wymienić na atrakcyjne nagrody zaczynając od poradników na laptokach kończąc. Często są też organizowane konkursy w których można wygrać cenne nagrody.

 

Podsumowanie

 

Zalety
 • Własna domena .pl
 • Wydajny serwer
 • Dowolny temat bloga
 • Możliwość przejęcia domeny i plików po trzech latach prowadzenia bloga
 • Możliwość ” porzucenia ” bloga bez konsekwencji
 • Punkty za każdy wpis
 • Wsparcie techniczne
 • Pomoc w pozycjonowaniu
 • Dostęp do reklamodawców
 • Konkursy z cennymi nagrodami
Wady
 • Na pewno jakieś są, ale jak na razie nie zauważyłem. Wystarczy jeden email do administratorów i problemy znikają 🙂

 

Jak założyć darmowy blog z własną domeną ?   

 

  rejestracja w comperialead.pl

Zakładanie konta przebiega dwuetapowo. Najpierw rejestrujesz się w systemie comperialead.pl. To właśnie tam otrzymasz dostęp do bardzo wielu kampanii reklamowych, oczywiście nie musisz zamieszczać ich na swoim blogu możesz je wykorzystać na swojej stronie lub wysyłając oferty do znajomych drogą mailową. Aby przejść na stronę serwisu i dokonać rejestracji kliknij :

Przejdź na stronę Comperialead
zakładanie konta w comperialead.pl

Następny krok to wypełnienie bardzo krótkiego formularza. Dużym plusem jest to że nie musisz podawać pełnych danych osobowych, dopiero przy wypłacie prowizji trzeba podać dane do przelewu. Procedura jest standardowa potwierdzenie adresu e-mail i tyle. Konto zostanie aktywowane maksymalnie w ciągu 48 godzin.

potwierdzenie rejestracji comperilead potwierdzenie rejestracji comperilead 48

Kiedy twoje konto zostanie aktywowane możesz założyć swojego bloga. Operacja jest banalnie prosta. Po zalogowaniu się się na swój profil przechodzicie do zakładki :zakładanie bloga compareyour self

klikasz i wybierasz opcje:zakladanie bloga w comperialead

czytasz bardzo uważnie regulamin ( naprawdę warto ) jeśli się z nim zgadzasz wybierasz domenę. Niestety dostępność domeny trzeba sprawdzać na zewnętrznej stronie np. domeny.pl Możesz wybierać tylko z pośród polskich domen czyli .pl Jeśli wybrana domena jest wolna wpisujesz jej nazwę w systemie i tyle. Nie interesuje cię procedura jej zakupu, instalacja WordPress czy cokolwiek innego wszystkim zajmują się ludzie z Comperialid. Oficjalnie może to zając do 7 dni mój blog działał już po 2 dniach.

 

Przejdź na stronę Comperialead

 

Jedna odpowiedź

 1. 24 lutego 2018 by Joanna

  Zarejestrowałam się na stronie comperialead i chciałabym założyć bloga. Natomiast nie ma zakładki ‘compare yourself’?
  Jak mam to zrobić?
  Proszę o wyjaśnienie.

Odpowiedz