Zarabianie przez internet – czyli kasa z sieci

Blog4cash.pl – eksperymentalny blog o zarabianiu przez internet

Darmowe legalne zdjęcia – licencja CC Zero

cc-zero-wpis

 

Darmowe zdjęcia – domena publiczna

Banków z darmowymi zdjęciami jest mnóstwo jednak przeszukanie ich wszystkich i wybranie odpowiedniej ilustracji na bloga czy stronę może zająć więcej czasu niż pisanie artykułu . Dlatego chciałbym wam przedstawić kilka stron na których znajdziecie tylko materiały na licencji CC0 czyli całkowicie darmowe i pozbawione ograniczeń co do modyfikacji, dystrybucji oraz użycia na stronach komercyjnych ( więcej o licencjach tutaj ). Te 8 stron zawiera ponad milion fotografii, ilustracji i clipartów czyli jest z czego wybierać. 

 

Darmowe legalne zdjęcia do użytku komercyjnego

pexels_logo
pexels-strona

Strona nie podaje ilości zdjęć jednak wszystkie są na licencji CC0. Większość obrazów w wysokiej rozdzielczości. Piętnaście kategorii tematycznych. Serwis nie wymaga rejestracji jednak po rejestracji w newsletterze można pobierać całe paczki fotek.

odwiedź stronę

public-domain-images-logo
strona-public-domain-image

Bliżej nieokreślona liczba zdjęć na licencji CC0. Dwadzieścia cztery kategorie tematyczne. Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Serwis nie wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

public-domain-photos-and-cliparts-logo
strona-public-domain-photos

Ponad 5000 zdjęć i 8000 clipartów na licencji CC0. Zdjęcia bardzo dobrej jakości. Kategorie i podkategorie ułatwiają wyszukiwanie materiałów. Serwis nie wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

freerange-logo
freerangestock-strona

Strona nie podaje liczby zdjęć. Obrazy podzielono na trzydzieści kategorii tematycznych. Nie ma ograniczeń jednak jeśli to możliwe serwis prosi o podanie informacji o autorze i stronie. Nie wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

morguefile-logo
morguefile-strona

Ponad 350.000 zdjęć na licencji CC0. Brak kategorii tematycznych. Troszkę ciężko znaleźć odpowiednią fotkę. Aby pobrać materiały serwis nie wymaga rejestracji, jednak jest możliwa. Na stronie znajdują się zakładki do płatnych materiałów.

odwiedź stronę

pixabay-logo
pixabay-strona

Ponad 520,000 zdjęć, ilustracji i grafik wektorowych na licencji CC0. Obrazy są w bardzo różnych rozdzielczościach. Dwadzieścia kategorii tematycznych. Serwis nie wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

lifeofpix-logo
strona-lifeofpix

Strona zawierająca niewielką liczbę darmowych zdjęć ok. 700, jednak ich jakość jest jest bardzo wysoka. Wszystkie obrazy to profesjonalne fotografie artystyczne na licencji CC0 . Nie wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

freeimages-logo
strona-freeimages

Ponad 380.000 zdjęć i tekstur na licencji CC0. Doskonała jakość. Dwadzieścia sześć kategorii tematycznych. Na stronie znajdują się również zdjęcia premium. Serwis wymaga rejestracji.

odwiedź stronę

Powiązane wpisy :
 

Odpowiedz